AUSTRALIAN SZCZAWNO ZDRÓJ 22-23.04.2017 – PODSUMOWANIE

Na szczawieńskich kortach ruszył turniejowy cykl Tenis10 dla dzieci pod nazwą Szczawieński Wielki Szlem. Zawody wzorem najlepszych prawdziwych tenisowych zmagań na świecie mają cztery etapy. Również nazwy nawiązują do tych z profesjonalnych kortów bowiem pierwsza faza, która zakończona została w miniony weekend 22-23.04.2017 nosi nazwę Austarlian Szczawno Zdrój. Zawodnicy za każdy z rozegranych turniejów (Austarlian Szczawno, Roland Szczawno, Wimbledon Zdrój i US Szczawno) otrzymują punkty do klasyfikacji ogólnej. Zwycięzcą zostaje zawodnik/czka z najwieksza ilością punktów po zakończeniu cyklu. Austarlian Szczawno rozegrano w trzech kategoriach podzielonych jeszcze na podgrupy ze względu płeć (kat zielona) oraz na poziom zaawansowania. W kategorii czerwonej najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Adamczyk z Lubina przed Mateuszem Więcławkiem z Legnicy. Trzecie miejsce wywalczył Franciszek Halicki ze Świdnicy. W drugiej grupie „czerwonych” triumfował Szymon Kocur przed Sebastianem Raczkowskim i Maksymilianem Muchą (wszyscy KT Szczawno Zdrój). W zmaganiach kategorii pomarańczowej najlepszą zawodniczką była Roksana Kapuścińska z Rzeszowa która w finałowej rozgrywce pokonała Aleksandrę Janiszewską AZS AWF Wrocław. Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Wałęga z KT Szczawno Zdrój. Najstarsza kategoria tych zmagań – zielona – do lat 10 rozdzielona była na osobne turnieje dla chłopców i dziewcząt. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Hoffmann KT Szczawno zDRÓJ przed Julia Niemiec Legnica oraz Roksaną Kapuścińską z Rzeszowa. Wsród chłopców bezkonkurencyjny był Maciej Słowik ze Szczecina który w finale pokonał Mateusza Muchę z Legnicy. Trzeci był Piotr Pączkowski z Lubina. Wszyscy zawodnicy oprócz cennych punktów do klasyfikacji otrzymali nagrody medale oraz puchary. Warto równiez wspomnieć że dodatkowo kategoria zielona walczy o cenną dziką kartę (nagroda z zwycięstwo w kat zielonej) do zawodów Champions Bowl które rozgrywane bedą we wrześniu w Umagu. Gratulujemy.